VİRÜS SALGINI YARATICILIĞI ENGELLEYEMİYOR HATTA İLHAM VERİYOR

Salgın gibi olağanüstü durumlar tüm dünyada hayatı yavaşlatsa da insanlar çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Bu üretken insanlardan biri de Slovenyalı Grafik Tasarımcı Jure Tovrljan.

Ünlü markaların logolarını virüs salgınıyla ilgili konulara uyarlayarak konuya dikkat çekmeyi amaçlayan tasarımcı başarılı bir projeye imza atmış oldu.

Tüm dünyayı ve toplumları olumsuz etkileyen Koronavirüs salgını süresince, başta uzmanlar olmak üzere tüm yetkililer alınması gereken önlemler konusunda kendi vatandaşlarına uyarılarda bulunuyorlar. Gerek geleneksel mecralardan TV, radyo gibi gerekse dijital mecralardan konuyla ilgili bilgilendirici paylaşımlar yapıyorlar ama öyle sanıyoruz ki Tovrljan’ın yaptığı gibi içinde yaratıcılık barındıran çalışmalar daha çok akılda kalıyor ve ilgi görüyor.

Projede; hasta ya da hastalık şüphesi olan kişilerin maske takması gerektiğini vurgulamak için Sturbucks’ın deniz kızı maske kullanıyor, NBA logosunda top sürerek karşı potaya giden sporcu izolasyonunu sağlamak için evde kalarak dinleniyor, Master Card’ın ayrılmaz kırmızı ve sarı daireleri ise aralarına sosyal mesafe koyarak birbirlerinden uzaklaşıyor.

Bizler de bu projeden ilham alarak Gossip Dergi ve Grup Ofis Marka Patent logosunu bu süreç için yeniden yorumladık. Tabii gönül ister ki bu tip projelere bir salgın değil de güzel haberler, güzel gelişmeler ilham versin.

Bu haber vesilesiyle bizler de bir kez daha hatırlatmış olalım; geçmekte olduğumuz bu hassas süreçte hem kendi hem çevremizin sağlığını korumak için gerekli tüm tedbirleri alalım;

Tovrljan’ın olimpiyat halkaları gibi sosyal mesafemizi koruyalım.

Önlemleri tekrar hatırlamak adına Gossip Dergi ve Grup Ofis Marka Patent’in instagram hesaplarını ziyaret ederek konuyla ilgili paylaşımlarına göz atabilirsiniz.

Kaynak: gossipdergi.com