40 YILDIR ‘’FİKİRLERİNİZİN ARKASINDAYIZ’’

1984 yılında sınai mülkiyet alanındaki faaliyetine başlayan Grup Ofis Marka Patent; marka, patent, tasarım, faydalı model konularında tescil öncesi ve tescil sonrası hizmetleriyle müvekkillerine en kapsamlı sınai mülkiyet korumasını sunuyor. Grup Ofis, tescil öncesinde yaptığı ön araştırma işlemleriyle markaların, buluşların ya da tasarımların tescile uygunluğunu ve özgünlüğünü analiz ediyor. Uygunluk araştırmaları sonrasında tescil başvurularını gerçekleştiriyor ve tescil işlemlerinin sonuçlanması ardından marka izleme gibi hizmetleriyle benzerlerinize karşı sıkı bir takip yürütüyor. Kurulduğu günden beri yirmi bini aşkın yerli ve yabancı müvekkille çalışmış olan Grup Ofis Marka Patent, yenilikçi kadrosu, dinamik yapısı ve ‘’sektörde öncü olma’’ motivasyonuyla hareket ediyor ve çalışmalarına her geçen gün yenisini ekliyor. Dünya çapında tescil hizmeti sunduğu gibi Türkiye’nin ilk ve tek sınai mülkiyet dergisi GOSSIP Dergi’yi ücretsiz olarak yayımlayarak sektöre dair içerikler üretiyor ve yenilikçi bakış açısını sergiliyor.

 

VİZYONUMUZ

İlklere imza atarak sektöründe öncü olmak.

MİSYONUMUZ

Sınai mülkiyet hakları alanındaki ihtiyaç ve beklentileri doğru analiz ederek; hızlı, güvenilir, adil ve özenli hizmet vermek.

Kilometre Taşları

1984 yılında Gürşen M.Sevinç tarafından Ankara’da kurulan Grup Ofis Marka Patent, marka ve patent tescili alanında çalışmaya başladı.

1984
1988

İlk müvekkili Seyran Gıda ile hizmete başlayan Grup Ofis Marka Patent, 1988 yılında elde edilen verilerin dijital ortamda tutulabilmesi için marka ve patent odaklı bir veri tabanı oluşturdu.

1993 yılında Grup Ofis, müvekkillerini yurt dışı patent ofisleri nezdinde temsil etmeye başladı.

1993
1996

1996 yılında tescil öncesi ve sonrası marka, patent, tasarım gibi konularda tescil edilme olasılıkları ve haksız rekabet yaratacak başvuruları önceden saptayarak müvekkillere daha kaliteli bir hizmet vermek için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve izleme hizmetini kurdu.

1998 yılında müvekkillerinin iş takibini sağlamak adına kendi geliştirdiği marka, patent, tasarım müvekkil yönetim programını kullanmaya başladı.

1998
1999

1999 yılında müvekkillerini Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü nezdinde temsil etmeye başladı.

2002 yılında Türkiye’nin ilk marka, patent ve tasarım araştırma sitesi olan patentofisim.com'u kurdu.

2002
2003

2003 yılında sektörün nabzını tutan bir dergi yayımlaya başladı. GOssIP Türkiye’nin ilk marka patent ve tasarım dergisi oldu.

Grup Ofis 2005 yılında İstanbul Ofisi’ni açtı.

2005
2007

Gelişen ve yenilenen teknolojiyi yakından takip eden Grup Ofis, 2007 yılında elektrik doküman yönetimini kullanarak kağıtsız ofis uygulamasına geçti.

Bilgi birikimi ve deneyimini her gün bir adım öteye taşıyan Grup Ofis, 2009 yılında sınai mülkiyet eğitimleri vermeye başladı.

Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da gelişmeleri ve etkinlikleri yakından takip ederek Uluslararası Markalar Birliği (INTA) ile yuvarlak masa toplantısı yaptı.

2009
2010

2010 yılında Türk Patent ve Marka Kurumunda ilan edilen yaklaşık 400.000 marka arasından seçilen Sıra Dışı Markalar adlı bir kitap yayımladı. Marka sahiplerine, tüketicilere, ülkemiz ekonomisine ve imajına verdiği zarara kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla ilk Taklit Ürünler Sergisi’ni düzenledi.

2013 yılında İzmir Ofisi’ni açan Grup Ofis, ulusal ve uluslararası mevzuatı yakından takip ederek 2017 yılında sınai mülkiyet kanunun getirdiği yenilikler hakkında ilk eğitim veren vekil firma oldu.

2013
2019

2019 yılında Grup Ofis Türkiye'nin ilk 500 hizmet ihracatçısı arasında yer aldı.

2020 yılında Grup Ofis TSE Hizmet Yeterlilik Belgesini almaya hak kazandı.

2020
2022

2022 yılında sınai mülkiyet sektörünün ilk ve tek yayını olan GOssIP Dergi, 50. sayısına ulaştı. Sınai mülkiyet uzmanları, marka sahipleri ve üniversiteler tarafından ilgiyle takip edilen GOssIP Dergi yıllar içinde okur kitlesini bir hayli artırdı.

Bugün Grup Ofis mevzuata hâkim personeli ve güçlü teknolojik alt yapısıyla 20 bini aşkın yerli ve yabancı müvekkiline hizmet vermeyi sürdürmektedir.

2024