Marka tescili hizmetimiz ile Tescil öncesi ve tescil sonrası işlemlere bütüncül yaklaşımımızla markanızın taklitlerinize karşı devamlı bir koruma sağlıyoruz. Marka, faaliyet gösterdiğiniz sektörde sizi tanımlayan ve ayırt edici kılan işarettir. Markanızı tescil etmek; fikrinizi, işinizi ve işletmenizi özel kılmanın temel şartlarındandır. Aynı zamanda bir marka için tescil başvurusu yapmadan önce benzerlerine karşı detaylı bir araştırma yapmak, sizleri olası itirazlardan korur ve markanızın özgün olmasını sağlar. Grup Ofis Marka Patent olarak tescillemek istediğiniz marka için Türkiye’de ve dünya çapında detaylı araştırma gerçekleştiriyoruz. Uygunluk araştırmalarının ardından tescil işlemlerinizi yapıyor ve marka tescili tamamlandıktan sonra izleme hizmeti ile markanızı takip ediyoruz. Markanızın benzerlerini tespit ederek gerekli itiraz işlemlerini gerçekleştiriyoruz. 

SUNDUĞUMUZ ÇÖZÜMLER

 • Dünya çapında marka araştırma
 • 190 ülkede marka tescil başvurusu
 • Marka tescil aşamalarının takibi
 • Marka izleme ve yenileme işlemleri
 • Tescil sonrası lisans ve devir işlemleri, adres, unvan ve nevi değişikliği
 • Tanınmış marka başvurusu
 • Taklit marka ve benzer markalara karşı işlemlerin yapılması
 • Elçilik onaylı vekaletname işlemlerinin yürütülmesi
 • Marka bültenlerini inceleyerek benzer başvuruların tespiti
 • İzleme hizmetimiz ile tespit edilen benzer başvuruların zamanında bildirimi
 • Rakip firma başvuru izleme
 • Dünya çapında marka izleme
 • TÜRKPATENT’e yapılan başvuruların itiraz işlemlerine yönelik danışmanlık
 • TÜRKPATENT’e itiraz ve karşı görüş dosyalanması
 • Yurt içindeki ve yurt dışındaki müvekkillerin itiraz işlem süreçlerinin takibi

Sıkça Sorulan Sorular

Marka tescil başvurusu yapmak için tescile konu edilecek unsurun özgün ve ayırt edici olması gerekir. Bir markanın tescil başvurusuna uygunluğu ve ayırt ediciliği ise marka araştırma işlemiyle tespit edilebilir. Ayrıca sınıf seçimi de marka başvurusunda önemlidir. Uzman marka vekilleri tarafından yapılacak benzerlik araştırması ve sınıflandırma işlemi sonucunda marka tescili için gerekli işlemler başlatılır. Marka tescil başvurusu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Grup Ofis Marka Patent, tescil başvuru öncesinde kapsamlı bir benzerlik araştırması yaparak marka tescil başvurusu sırasında karşılaşabilecek potansiyel riskleri analiz eder. Markanın en doğru sınıflarda ve en kapsamlı şekilde korunabilmesi için çalışır. Marka araştırma aşaması bu noktada önem arz etmektedir. Marka benzerlik araştırması talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Markayı korumak için sadece tescil başvurusu yapmak ya da markayı tescil etmek yeterli olmayabilir. Türk Patent ve Marka Kurumuna üçüncü kişiler tarafından tescilli markanıza benzer başka marka tescil başvuruları yapılabilir. Böyle bir durumda, tescilli marka sahibinin itiraz etme hakkı vardır. Fakat bu hak, kısıtlı bir süre içerisinde kullanılabilir. Bu sürenin kaçırılmaması ve benzer markaların tespit edilebilmesi adına marka izleme hizmeti son derece kritiktir.

Markanızın taklit edildiğini, haksız şekilde kullanıldığını düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir, itiraz işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Grup Ofis Marka Patent’te marka itirazları, İtirazlar Birimimizde görev alan avukatlar tarafından hazırlanır. Bu birimde çalışan avukatlarımız, marka benzerlikleri ve marka itirazları alanında uzmanlaşmış olup Türkiye’de itirazlar alanında önemli bir başarıya sahiplerdir. Şirketimizde araştırma, izleme, itiraz, yurt dışı işlemleri gibi branşlar uzmanlık alanlarına göre ayrılmıştır ve her ekip, kendi alanında en iyi sonucu almak için çalışmaktadır.

Yaptığınız bir marka tescil başvurusuna itiraz edilmesi durumunda markanın tescil sürecini devam ettirebilmek için uygulanabilecek adımlar mevcuttur. İtirazlar Birimimiz, marka itirazları dosyaladığı gibi markalara gelen itirazlara karşı da ilgili işlemleri yürütmektedir. Çoğu işlemde olduğu gibi markanıza itiraz almanız durumunda da sürelerin sıkı takibi gereklidir. Dolayısıyla vakit kaybetmeden uzman marka vekillerine danışılmalıdır. İtiraz işlemleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marka izleme, tescil edilmiş bir markayı benzerlerine ve taklitlerine karşı koruma işlemi olarak özetlenebilir. Türkiye’de ilk kez Grup Ofis Marka Patent tarafından uygulanmaya başlanan bu işlem sayesinde tescilli markalara benzer başvurular, henüz ilan aşamasında tespit edilir ve tescil edilmeden engellenebilir. Marka izleme hizmeti, tescilli markanız için alınan bir ‘’tedbir’’ olarak değerlendirilebilir. Marka izleme, özellikle çok sayıda marka tesciline sahip olan firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Grup Ofis Marka Patent’te bu işlem, İzleme Birimimizde çalışan marka izleme uzmanları tarafından yapılmaktadır. Marka izleme hizmeti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.