ÜSİMP ULUSAL PATENT FUARI

Üniversite – Sanayi iş birliği kapsamında yıllardır köprü vazifesi gören ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı, 5. kez katılımcılarıyla buluştu.

Bu yılki teması “Üniversite Sanayi İş Birliğinde Toplumsal Fayda için Arayüzlerin Rolü” olan ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Üniversite Sanayi İş birliği Kongresi, Ar-Ge, inovasyon ve sanayiyi tek paydada bir araya getirdi.

İstanbul Harbiye Askeri Müze’de düzenlenen etkinlikte yer alan katılımcılar, geliştirdikleri buluş ve patentleri, teknolojileri ve Ar-Ge çalışmalarını stantlarında tanıtma fırsatını yakaladı. İki gün boyunca devam eden konferanslar kapsamında ise “Yerleşik Sanayimizin Yeni ve Yerli Teknolojilere Yaklaşımı”, YAY Platformu Ön Sonuçları Değerlendirmesi” gibi panel konular ele alındı.

Bu yıl da Grup Ofis Marka Patent olarak yer aldığımız etkinlikte Patent Vekilimiz Sevda Kalyoncu etkinlikle ilgili şu ifadeleri kullandı; “Üniversitelerden çıkan değerli buluşların sergilendiği, sektördeki tüm paydaşlarla görüşebildiğimiz kaliteli bir etkinlik olan ÜSİMP’e katılmanın faydalı olduğunu düşünüyor, her yıl muhakkak bulunuyoruz. Şirketimizin nihai amacı olan fikirlerin tescille korunması kapsamında elimizden geleni yapıyor, tüm buluşların patentle korunarak ticarileşmesini umut ediyoruz. Etkinlikte katılımcılarla paylaştığımız yayınımız, Türkiye’nin ilk ve tek sınai mülkiyet dergisi GOssIP dergi sayesinde buluşçuların buluşlarını duyurmasına imkân sağlıyor, etkinliğin geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyoruz.”