ÜNİVERSİTELERDE FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI YÖNETİMİ ULUSLARARASI KONFERANSI

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Uluslararası Konferansı”, Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğiyle ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi iş birliğiyle başarıyla tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Sertaç Köksaldı ödül töreni, bu yıl ikinci kez düzenlendi. Ödülün bu yılki kazananı Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) oldu. Ödül töreni sonrasında başlayan panellerde birbirinden değerli konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da GOssIP dergi olarak yer aldığımız ve sponsor olarak destek verdiğimiz etkinlik, üniversitelerde fikri mülkiyet konuları üzerine birçok değerli fikre ev sahipliği yaptı.

 Genel Müdürümüz Cenk Sevinç, etkinlik ile ilgili “Fikri mülkiyet ve üniversite konuları üzerine gerçekleştirilen IP 2019, sektördeki aktörlerin ortak bir paydada toplanması ve sektörel gelişimin sağlanması için çözümler üreten oldukça faydalı bir etkinlik. Yurt dışından gelen katılımcılar sayesinde global bir paylaşım yapma imkânı sağlanıyor. Bu tip etkinlikleri takip ediyor, desteğimizi veriyoruz.” dedi.

Kaynak, GOssIP Dergi