ULUSLARARASI MARKA BİRLİĞİ TOPLANTISININ YENİ TARİHİ BELLİ OLDU

“Uluslararası Marka Birliği Toplantısı 16-20 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri, Houston, Texas’ta Yapılacak”
Geçtiğimiz mart ayından beri koronavirüs salgını sebebiyle pek çok sektörden onlarca etkinlik ve organizasyon zorunlu olarak iptal edildi. Bazı etkinlikler süresiz olarak ertelenirken, bazı etkinlikler de yeniden planlandı ve yeni tarihler duyuruldu.

Nisan 2020’de Singapur’da yapılması planlanan fakat salgın sebebiyle ertelenen etkinliklerden biri de INTA yıllık toplantısıydı. Sınai mülkiyet dünyasının en önemli ve en kapsamlı organizasyonlardan biri olan, her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce sınai mülkiyet profesyonelini ağırlayan INTA yıllık toplantısının yeni adresi ve tarihleri belli oldu. Toplantı 16-20 Kasım 2020 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri, Houston, Texas’ta yapılacak. Kayıtlar ise haziran ayı itibarıyla başlayacak.

INTA CEO’su Herkesi Umutlu Olmaya Davet Etti
INTA CEO’su açıklamada bulundu ve “Zorlu ve üzücü bir dönemden geçiyoruz. Buna rağmen hepimiz olumlu düşünmeye ve işimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Haziran ayı başında kayıtları almayı planlıyoruz ancak, tüm üyelerimizin ve personelimizin sağlığını, güvenliğini korumak için mümkün olan en iyi kararları almak istiyoruz. Hepinizin toplantıya katılımını bekliyor, bu toplantının IP topluluğu ve IP ailesi olarak bir arada olacağımız umut veren bir toplantı olmasını ümit ediyorum.” dedi.

Sanz de Acedo, ayrıca Houston’ın da ABD’deki diğer birçok eyalet gibi korona virüsten etkilendiğini ancak kasım ayı gibi bu durumun çözüleceğini umduğunu ve durumu yakından takip ettiğini vurguladı.

INTA (International Trademark Association) yıllık toplantısı her sene dünyanın farklı bir noktasında binlerce sınai mülkiyet profesyonelinin bir araya gelip konferans ve eğitimler ile kendilerini geliştirme fırsatı bulduğu ve bir yandan da iş ağlarını genişletme şansı elde ettiği en büyük sınai mülkiyet etkinliğidir.