ULUSAL HEMŞİRELİK KONGRESİ’NDE İNOVASYON RÜZGÂRI ESTİ

“Hemşirelik Bakımında Fark Yaratmak” temasıyla bu yıl yüzlerce hemşireyi ağırlayan Ulusal Hemşirelik Kongresi, üç gün boyunca birbirinden renkli ve bilgilendirici panellerle gerçekleşti.

17 yıldır ulusal, 6 yıldır uluslararası düzenlenen etkinlik kapsamında onlarca yerli ve yabancı konuşmacı yer aldı. Üç farklı salonda sürekli paneller ve kurslarla yoğun bir programa sahip olan etkinlik kapsamında; bakımda fark yaratabilecek unsurlar, küresel sağlık sorunları ve hemşirelik bakım stratejileri, hemşirelik ve inovasyon, hemşirelikte teknoloji temelli uygulamalar gibi pek çok konu ele alındı.

Grup Ofis Marka Patent – Patent Vekili Gizem Teke Karslı, Hemşirelik Kongresi kapsamında “Hemşirelik ve İnovasyon” başlıklı panelde patent/faydalı model belgelendirme ve koruma süreçleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Sağlık sektöründeki inovasyonların çok çeşitli olduğu ve hemşireler tarafından da pek çok buluş gerçekleştirildiği bilgilerini ileten Teke, buluştan patente giden yolda izlenmesi gereken yollar ve koruma süreçleri hakkında bilgi verdi.

Her buluşun bir ihtiyaçtan doğduğu ve sağlık sektöründeki ihtiyaçların ağırlıklı olarak doktorlar ve hemşireler tarafından tespit edildiği belirtilirken, birçok başarıya imza atmış ve patent başvurusunda bulunmuş hemşirelerden örnekler verildi.

Tescil ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla etkinlikte bulunan GOssIP dergi yetkilileri tarafından katılımcılara GOssIP dergi dağıtıldı. 

Kaynak; GOSSIP Dergi