SPORTS INTERNATIONAL’DAN SES MARKASI BAŞVURUSU

Sports International, sözleri ve bestesi kendine özgü olan ses parçası hakkında sınai mülkiyet koruması talebinde bulundu. Bu çalışmanın nasıl korunacağı konusunda Grup Ofis Marka Patent ekibine danışan firma, çalışmanın ses markası olarak korunması için marka başvurusu yaptı.

Alanında uzman firmalar, yeni markalar üretmeye ve bu markaları tescillemeye hız kesmeden devam ediyor. İzmir ve İstanbul’da da şubesi olan Ankara merkezli önemli spor kulüplerinden ve Bilkent Holding bünyesinde faaliyet gösteren markalardan biri olan Sports International da kendilerine özel hazırlanan ses parçasının korunması için harekete geçti ve marka başvurusu gerçekleştirdi.

Bilkent Holding, birden çok markaya sahip başarılı bir çatı firma olarak marka olmanın önemine verdiği önemi her hamlesiyle hatırlatıyor. Holdingin, Türk Patent ve Marka Kurumunca ‘’geleneksel olmayan marka türleri’’ olarak sınıflandıran hareket, renk ve ses markalarından biri için başvuru yapması da bu durumu kanıtlar nitelikte. Ülkemizin değer üreten önemli markalarından sınai mülkiyet koruması konusunda böyle üretken hamleler gelmesi, toplumsal kalkınmayı destekleyecek son derece önemli hamlelerden biri.