SEKTÖRÜN İLGİ ÇEKEN İTİRAZLARI BU KATEGORİDE: İTİRAZIM VAR

GOssIP Dergi, Türkiye’nin ilk marka, patent ve tasarım odaklı dergisi olarak sektöre dair özel içerikler üretmeye devam ediyor. GOssIP’te alanında uzman konuklar ve gündem haberlerine ek olarak sınai mülkiyete özel kategoriler de bulunuyor. Bunlardan biri; ‘’İtirazım Var’’ kategorisi.  

Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan marka tescil başvuruları, ilk incelemenin ardından yayına çıkarılıyor. Yapılan marka tescil başvurusuna itirazı olanlar, kendi hak sahibi olduğu markalara benzer başvurular tespit eden kişi ve kurumlar bu başvurulara itiraz edebiliyor. İki benzer marka arasında bir itirazla başlayan bu hak savaşları ise kimi zaman son derece ilgi çekici oluyor. GOssIP, ilginç itirazlara odaklandığı İtirazım Var kategorisinde benzer markaların arasında geçen hak mücadelelerine ve TÜRKPATENT kararlarına yer veriyor.

Daha önce bu kategoride yer verilen bazı haberler:

Facebook, Türkiye’de Türk Patent ve Marka Kurumuna “FB” ismi için marka başvurusunda bulundu. Fakat “FB” kısaltması, Türkiye’de akıllara ilk olarak FENERBAHÇE’yi getirdiği için Fenerbahçe Spor Kulübü, bu başvuruya itiraz etti. Devamı için tıklayınız.

Türk Patent ve Marka Kurumuna “posthane” kelimesini içeren bir marka başvurusu yapıldı. Türkiye’de posta dağıtım hizmetleriyle ve “postane” kelimesiyle akıllara kazınan köklü kurum PTT ise bu kelimenin üçüncü kişiler tarafından marka başvuruna konu edilmesine itiraz etti. Devamı için tıklayınız.

Volkswagen’in ünlü minibüs tasarımı, bir tost markasının logosunda kullanıldı ve bu logoyla TÜRKPATENT’e marka başvurusu yapıldı. Dünyaca ünlü otomobil markası Volkswagen, marka ve tasarım haklarını korumak konusundaki hassas tavrını bu markaya yaptığı itirazla bir kez daha kanıtladı. Devamı için tıklayınız.

Siz de GOssIP’te uzman konuk olarak yer alabilir, hakkında yazmak istediğiniz ilginç sınai mülkiyet haberleri için GOssIP ile iletişime geçebilirsiniz.