KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ “PATENTLE TÜRKİYE” BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

6 Kasım 2019’da KTO Karatay Üniversitesinde 2. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışmasına katılımı teşvik etmek ve patent kavramı konusunda genç beyinlerimizi bilgilendirmek amacıyla 2. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması Bilgilendirme Eğitimi gerçekleştirildi.

Grup Ofis Marka Patent – Marka ve Patent Vekili Sevda Kalyoncu verdiği eğitimde, söz konusu yarışmaya ilişkin katılım koşulları, değerlendirme kriterleri gibi genel bilgilerin yanı sıra, nelerin buluş niteliğinde kabul edildiği, patent kavramı, ve özellikle patent başvurusunda ve tarifname yazımında dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı. Geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen yarışmada derece kazanan patent başvurularının da incelendiği eğitim, katılımcı öğrencilere ışık tuttu.

Eğitim sonunda değerlendirmede bulunan Sevda Kalyoncu, “Unutmamak gerekir ki; teknoloji yarışında bitiş çizgisi yoktur. Patent sisteminin, teknolojinin gelişmesinde ne kadar büyük bir rol oynadığı yadsınamaz bir gerçek. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması gibi patent başvurusuna ve teknolojinin gelişimine teşvik edecek yarışmalar devamlılığın sağlanması için önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak, GOssIP Dergi